Upoluj swoją książkę

03-11-2022 13:49

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła została przyjęta do tegorocznego projektu „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj P.L!

(Nasz udział w projekcie wpisuje się w działania podejmowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.)

18 wyselekcjonowanych przez organizatorów akcji tytułów, możecie ściągnąć za darmo na swoje urządzenia w formie e-booków lub audiobooków. Plakatów z tytułami książek oraz kodem QR szukajcie na korytarzach szkolnych.

Akcja trwa do 30 listopada !!!

Lista bestsellerów dostępnych w ramach tegorocznej edycji:

1. Kirke, Madeline Miller, tłum. Paweł Korombel, Wydawnictwo Albatros
  2. Samosiejki, Dominika Słowik, Wydawnictwo Literackie
  3. Apartament, Izabela Janiszewska, Wydawnictwo Czwarta Strona
  4. Mortalista, Max Czornyj, Wydawnictwo Filia
  5. Chąśba, Katarzyna Puzyńska, Wydawnictwo Prószyński Media
  6. Demonomachia, Marek Krajewski, Wydawnictwo Znak
  7. The Spanish Love Deception, Elena Armas, tłum. Mateusz Baka, Wydawnictwo    Otwarte
  8. Wrony, Petra Dvorakova, tłum. Mirosław Śmigielski, Wydawnictwo Stara Szkoła
  9. Liczby nie kłamią, Vaclav Smil, tłum. Michał Strąkow, Wydawnictwo Insignis
  10. Plac Senacki 6 PM, Vincent V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca
  11. Wiek paradoksów, Natalia Hatalska, Wydawnictwo Znak
  12. Gra w rasy, Przemysław Wielgosz, Wydawnictwo Karakter
  13. Cały ten czas, Hania Czaban, Wydawnictwo We need YA
  14. Stan splątania, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wydawnictwo Literackie
  15. Lore, Alexandra Bracken, tłum. Michał Zacharzewski, Wydawnictwo Jaguar
  16. Siostra gwiazd, Marah Woolf, tłum. Ewa Spirydowicz, Wydawnictwo Jaguar
  17. Szklane ptaki, Katarzyna Zyskowska, Wydawnictwo Znak Literanova
  18. Jak to wyjaśnić?, Kacper Pitala, Wydawnictwo Otwarte

Akcja „Upoluj swoją książkę” jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma ona na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Biblioteka szkolna zachęca do „upolowania swojej książki” ;)