Brąz dla szachistów Osiemdziesiątki

06-11-2022 23:00

Patryk Dąbrowski, Katarzyna Myczka, Michał Brzozowski i Oliwier Wiszowaty z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego  zdobyli brązowy medal w Między powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach.

2 listopada  w hali MOSiR-u w Sochaczewie odbył się Powiatowy i Między powiatowy Finał XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Szkolnych „Licealiada”. Nasi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony, nie tylko dostali się do finału, ale w finale zajęli medalowe miejsce.

Szachy to królewska gra i wiedzą o tym nie tylko ci, którzy sięgają po nie. Powodów, dla których warto grać w szachy jest wiele, o czym przekonują uczniowie Osiemdziesiątki, uczestnicy turnieju.

- To doskonała rozrywka – zapewniają - ale nie tylko, nie od dziś wiadomo, że szachy  poprawiają zdolności intelektualne, zdolność koncentracji, zwiększają IQ, rozwijają też zdolności matematyczne i oczywiście  językowe, a w szkole to wymierne korzyści, lepsze oceny. Grajcie w szachy - mówią medaliści. Efekty poznacie niebawem!

Jakub Seklecki, nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun szkolnej drużyny szachowej przyznaje, że to duży sukces jego podopiecznych, o czym świadczy miejsce w finale, a droga do finału nie była łatwa. W eliminacjach zagrali m.in. ze zwycięzcą turnieju i ten mecz zremisowali, to świadczy o klasie naszych zawodników.

Dołączcie do drużyny szkolnych szachistów, ponieważ warto grać w szachy.

gbg