„Życie dla Polski. Z komendantem Józefem Piłsudskim moja rozmowa o Niepodległej” – spotkanie autorskie z dr Dariuszem Kaczanowskim.

17-11-2022 14:11

W ramach obchodów Dnia Niepodległości klasy 1dt, 4btp i 4 ctp oraz uczestnicy szkolnych zmagań historycznych uczestniczyli w wykładzie i spotkaniu z dr. Dariuszem Kaczanowskim, autorem książki “Życie dla Polski. Z komendantem Józefem Piłsudskim moja rozmowa o Niepodległej”. Na spotkaniu współorganizowanym przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą i Miejską Bibliotekę Publiczną autor przybliżył postać jednego z najważniejszych dowódców i polityków okresu odzyskania Niepodległości. Wykład odbył się 9 listopada o godzinie 10:00 w miejskich Kramnicach. Publiczność spotkania była świadkiem nie tylko prezentacji książki. Jej autor prześledził etapy życia Marszałka, nie szczędząc przy tym anegdot oraz odniósł się do legendy Komendanta Piłsudskiego - osoby, która równie mocno budzi wdzięczność i pamięć, co jest obiektem krytyki i czarnej legendy. Elementem spotkania były pytania publiczności, interakcja z prelegentem oraz podpisywanie książek.

Dzięki uprzejmości autora, nasza biblioteka szkolna otrzymała egzemplarz książki, wraz z dedykacją, do zapoznania się z którą serdecznie zachęcamy)

Uczniowie "Garbolewskiego" nie tylko aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, ale również komentowali je w drodze powrotnej do szkoły.

Opiekunami grupy byli p. Lucyna Sobieraj, p. Artur Kisiołek, p. Paweł Dymek oraz p. Anna Świnoga

Paweł Dymek

Anna Świnoga