Wokalistka Osiemdziesiątki

22-11-2022 18:06

Wielki sukces odniosła Julia Matczak uczennica ZS CKP w V jubileuszowym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Polskie drogi”.

10 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej "POLSKIE DROGI". Jury pod przewodnictwem Jolanty Kawczyńskiej po obejrzeniu i wysłuchaniu 61 prezentacji wokalnych, w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne główną nagrodę przyznało Julii Matczak – w konkursie udział wzięła również Aleksandra Kornacka.

Interpretacja utworu „Mamo tyś płakała” została nagrodzona pierwszym miejscem w kategorii wokalistów szkół ponadpodstawowych. Jury doceniło poruszającą interpretację i niezwykłą dojrzałość artystyczną młodej wokalistki. Julia przyjmowała gratulacje od widowni zachwyconej ekspresją i siłą wyrazu prezentowanego utworu.

Julia Matczak będzie zaprezentowała nagrodzony utwór 18 listopada na koncercie galowym „Cześć ci Polsko”, podczas którego zwycięzcom konkursu zostały wręczone nagrody.

Młoda wokalistka nieustannie doskonali swoje wokalne umiejętności, a ich potwierdzeniem są nagrody zdobywane przez nią na innych konkursach muzycznych.

Tą najświeższą jest główna nagroda w III Przeglądzie Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego „Z łapy” organizowanym przez Służewski Dom Kultury.  Konkurs odbył się 12 listopada, Julia  wykonała dwie piosenki z muzyką Z. Łapińskiego: „A ja idę do ciebie”, oraz „Pan tu mieszka” i swoją interpretacją po raz kolejny oczarowała jury, w skład którego weszli znani muzycy, kompozytorzy i poeci: Justyna Panfilewicz - wokalistka, Marcin Partyka – kompozytor, Paweł Puszczało – muzyk, Katarzyna Walentynowicz - autorka biografii o Z. Łapińskim. Oprócz statuetki i nagrody finansowej Julia Matczak otrzymała zaproszenie do udziału w koncercie galowym, który odbędzie się w przyszłym roku.

gbg