Relacje: Ja-Ty-My – okiem uczniów Osiemdziesiątki

23-11-2022 20:37

Uczennice: Weronika Drzewiecka, Karolina Taborek oraz Aleksandra Dybiec wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci ”Ja-Ty – My”. Został on zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W konkursie doceniono nie tylko wkład pojedynczych uczniów, ale również całego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego angażującego się w różne projekty o charakterze konkursowym.

W poniedziałek 21 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina odbyła się uroczystość, podczas której rozstrzygnięto konkurs Ja-Ty-My zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ja-Ty-My”. Rozstrzygnijcie konkursu połączone zostało z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, oraz Dniem Pracownika Socjalnego.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego w Sochaczewie z Jolantą Gontą na czele oraz Miasta, które reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej w Sochaczewie Sylwester Kaczmarek.

Podczas uroczystości dzieciom wręczone zostały nagrody za najlepsze prace w II Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ja-Ty-My”. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jego organizatorzy za cel postawili sobie promowanie integracji społecznej poprzez plastyczną aktywność uczniów.

W tym roku na konkurs wpłynęło 151 prac, dlatego jury w składzie: Katarzyna Kajak, Barbara Derda, Marcin Hugo-Bader, Piotr Pętlak oraz Michał Orliński miało niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie wyróżniono 19 uczestników. Wśród nich znalazła się Karolina Taborek z ZS CKP, której kolaż otrzymał wyróżnienie kierownika Warsztatów Ja-Ty-My.

Uczennice Osiemdziesiątki, które wzięły udział w konkursie chętnie angażują się w działania społeczne jako wolontariuszki, uczestniczą w licznych projektach, nie tylko szkolnych.

- Dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska obecna na uroczystości podkreśliła, że taka aktywność uczniów szkoły jest bardzo cenna również dlatego, że wykracza poza obowiązki szkolne.

- Szanuję i cenię zarówno pracę uczniów jako wolontariuszy jak i również ich konkursowe zmagania. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcam innych do podejmowania podobnych wyzwań.

gbg