3 lata współpracy Garbolewskiego i Wojskowej Akademii Technicznej

28-11-2022 09:30

W dniu 26 listopada minęły 3 lata od podpisania w Warszawie porozumienia o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Przez ten czas wielu uczniów skorzystało z zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich w ramach patronatu naukowego, który uczelnia sprawuje nad szkołą. Ponieważ forma zdalna, przetestowana podczas pandemii COVID19 znakomicie się sprawdziła, również w obecnym roku szkolnym, WAT umożliwia zainteresowanym uczniom udział w zajęciach zdalnych i konkursach, organizowanych przez uczelnię.

24 listopada uczniowie z klasy drugiej i trzeciej technikum, kształcący się w zawodzie technik budownictwa, pod opieką pani M. Buczek i pani G. Korkosz, wzięli udział w wykładzie „Od pomiarów geodezyjnych do modeli 3D” zaprezentowanym przez dr inż. Tomasza Wojciechowskiego. Podczas wykładu uczniowie zostali zapoznani z nowatorskimi zagadnieniami ze swojej zawodowej branży. Dowiedzieli się o możliwościach wykorzystywania systemów satelitarnych w budownictwie, o zastosowaniach naziemnego skaningu laserowego i użyciu odbiorników GPS w pomiarach terenowych. Taka forma zajęć spotyka się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczniów, którzy w nieco inny sposób mogą nabyć nową i utrwalić dotychczasową wiedzę.

M.Sz.