Budżet Obywatelski Mazowsza finansuje akcję w Garbolewskim

07-12-2022 14:23

W bieżącym roku szkolnym ZS CKP przystąpił do Programu „Akcja Menstruacja w Twojej szkole” organizowanego przez Fundację Akcja Menstruacja. Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.  Celem Programu, który został w grudniu wprowadzony w szkole, jest poprawienie komfortu życia osób uczących się, zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego wśród osób uczących się oraz przełamanie barier edukacyjnych związanych z menstruacją. Akces do Programu, w imieniu żeńskiej części społeczności szkolnej, zgłosiła pani dyrektor Julia Jakubowska, zainspirowana przez mamy uczennic z Powiatu Sochaczewskiego. Garbolewski  otrzymał pudełka na środki menstruacyjne wraz z zapasem środków higieny osobistej na cały rok szkolny oraz broszury informacyjne dla uczennic. Może również liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora Programu, które obejmuje ochronę i promocję zdrowia, związanego z cyklem menstruacyjnym osób miesiączkujących oraz ochronę środowiska i propagowanie ekologicznych rozwiązań globalnego problemu, jakim jest ubóstwo menstruacyjne. Szkolnym koordynatorem Programu została pani Anna Bargieł.

M.SZ.