Spotkanie wigilijne Świąteczne spotkanie i kolędowanie w Osiemdziesiątce

23-12-2022 10:34

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek 22 grudnia do stołu wigilijnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego zasiedli wszyscy pracownicy szkoły, ci obecni ale również wielu emerytów.  Wspólnie mogli cieszyć  się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz przeżywać ten wyjątkowy czas w roku. Jak zawsze nauczyciele wraz z uczniami zadbali zadbali o scenerię tego spotkania, świąteczną dekorację i tradycyjne potrawy na stołach. Takie spotkania w Osiemdziesiątce odbywają się odkąd sięgamy pamięcią, na chwilę zahamowała je epidemia.

Zawsze na tych spotkaniach obecna jest również dyrektor Julia Jakubowska, która i tym razem witając się z wszystkimi obecnymi na spotkaniu zaprosiła ich do obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów i Paulinę Pabiańczyk.

Uczniowie opowiedzieli o narodzeniu Jezusa sięgając po  teksty poetyckie i kolędy. To było widowisko wyjątkowe, przygotowane z rozmachem, a jednocześnie z ogromną dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Starannie dobrane stroje - zachwyciły  - zwłaszcza te ludowe z Mazowsza oraz okolic Krakowa - chociaż anioły również   „rozwinęły skrzydła”. Kolędy zostały wykonane przy akompaniamencie utalentowanych muzycznie uczniów Osiemdziesiątki. Nic dziwnego, że słuchacze byli pod wrażeniem, to było bardzo udane, piękne i wzruszające widowisko. Julia Jakubowska dziękując młodym aktorom powiedziała, że słowem i śpiewem potrafili poruszyć serca, wprowadzić w świąteczny nastrój, nie kryła również podziwu dla ich artystycznych umiejętności.

Nim uczestnicy spotkania skosztowali wigilijnych potraw wspólnie odśpiewali kolędę Dzisiaj w Betlejem, a potem były życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz optymizmu, radości i pogody ducha na nadchodzący czas.

g.