19-01-2023 07:57

W Polsce Dzień Babci obchodzimy od 50 lat. Inicjatorem była prasa – pomysł wyszedł od tygodnika „Kobieta i Życie”, do którego w kolejnych latach dołączył „Express Poznański” i Express Wieczorny”. Dzień dziadka ustanowiono nieco później, bo w 1978 roku.

Jest to szczególny dzień, podczas którego chcemy podziękować swoim dziadkom za ich dobroć, oddanie i wsparcie. Dziadkowie pokazują nam świat i uczą wrażliwości. Są dla nas oparciem w dzieciństwie i później, gdy stajemy się starsi. W dużej mierze uczestniczą w naszym życiu i mają wpływ na to kim jesteśmy teraz.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto i doskonała okazja by podarować swoim najbliższym wyjątkowe książki. Dla niektórych z nas to właśnie oni byli pierwszymi przewodnikami po magicznym święcie literatury- zwłaszcza legend, mitologii, dawnych podań czy bajek. Dzięki temu za każdym razem, kiedy Babcia lub Dziadek sięgną po książkę, pomyślą o swoich wnukach – przypomną sobie, to wspólnie spędzone święto. Biblioteka szkolna poleca  nowości wydawnicze z myślą o Babciach:

I dla Dziadków: