Ważne decyzje maturzystów z Garbolewskiego

19-01-2023 18:02

Istotnym elementem pracy z uczniami w ZS CKP jest nie tylko przygotowywanie ich do egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale także wspomaganie ich w wyborze kierunku dalszego kształcenia. W młodszych klasach służą temu zajęcia z doradztwa zawodowego. Natomiast w klasach maturalnych wsparcie odbywa się na trzech płaszczyznach - uczniowie uczestniczą w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY, w spotykaniach z pracownikami firm oraz w spotkaniach z przedstawicielami wyższych uczelni.

18 stycznia tegoroczni maturzyści uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielem akademickim filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Pani magister inżynier Małgorzata Brych-Dobrowolska  przedstawiła ofertę Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Opowiedziała o wyposażeniu uczelni, programach nauczania, systemie przeliczania wyników maturalnych na punkty oraz udogodnieniach socjalnych oferowanych studentom.

Z całą pewnością, dzięki takim osobistym kontaktom z przedstawicielami uczelni, nasi uczniowie mogą nie tylko uzyskać przydatne informacje o kierunkach studiów, ale też uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i świadomie podjąć jakże ważne decyzje dotyczące ich przyszłości.

M. Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne