Spełnione marzenie czyli hala sportowa w ZS CKP

23-01-2023 21:28

16 grudnia 2022 roku odbyło się oficjalne uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej przy ZS CKP (https://www.youtube.com/watch?v=uakelv4KsoA). Następnie miała miejsce szkolna uroczystość zaprezentowania hali sportowej uczniom i nauczycielom. Było to ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej, tym bardziej, że w oficjalnej uroczystości brali udział jedynie przedstawiciele poszczególnych klas i kilka osób z grona pedagogicznego, gdyż pozostali uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Podczas szkolnego spotkania pani dyrektor Julia Jakubowska omówiła podstawowe zasady korzystania z nowego obiektu i zobligowała uczniów do ich przestrzegania. Następnie zebrani obejrzeli prezentację, udostępnioną szkole przez Starostwo Powiatowe, dzięki której uzyskali wiele informacji dotyczących przebiegu procesu budowy, jej kosztów i pozyskanych środków na tę inwestycję, a także mieli możliwość zobaczenia, jak działają wszelkie udogodnienia i rozwiązania techniczne zastosowane przy wyposażeniu hali. Po części oficjalnej społeczność szkolna obejrzała występ muzyczno – sportowy, który spotkał się z olbrzymim aplauzem.

Wraz z oddaniem hali sportowej ziściło się marzenie uczniów i nauczycieli o obiekcie sportowym, który będzie nowoczesny, funkcjonalny i stworzy wspaniałe warunki do uprawiania sportu. Zrealizowanie tego ogromnego przedsięwzięcia było możliwe dzięki inicjatywie władzy powiatu na czele z panią starostą Jolantą Gonta i panem wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, staraniom pani dyrektor Julii Jakubowskiej oraz wsparciu Rządu Polskiego. Koszt budowy wyniósł ok 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy, poseł Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Właśnie minął miesiąc od otwarcia tego wspaniałego kompleksu sportowego. W hali sportowej, w sali fitness, na siłowni i w sali ćwiczeń odbywają się zajęcia lekcyjne, zajęcia pozalekcyjne, treningi. Uczniowie mają godne warunki nie tylko do ćwiczeń fizycznych, uprawiania sportu, doskonalenia się w wybranych przez siebie dyscyplinach sportowych, ale również relaksu i wytchnienia. Nieocenione jest zaplecze sportowe – przestronne szatnie i łazienki, w których ćwiczący mogą się odświeżyć po intensywnym wysiłku, żeby potem udać się na dalsze zajęcia lekcyjne. W relacjach uczniów dominuje zachwyt, entuzjazm i przekonanie, ze teraz o wiele przyjemniej jest uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego i że zostały stworzone wspaniałe warunki, by dobrze przygotowywać się do zawodów sportowych.  Pozostaje więc mieć nadzieję, że zapał i chęci do uprawiania sportu, które u wielu uczniów pojawiły się wraz z możliwością ćwiczenia w nowym objekcie, przełożą się wkrótce na jeszcze lepsze, niż do tej pory sukcesy sportowe wychowanków Garbolewskiego.

M. Sz.

Zdjęcia- Szkolne Koło Fotograficzne