Finał świątecznego konkursu fotograficznego

10-02-2023 11:15

212 zdjęć, 62 uczestników z 13 szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu sochaczewskiego – to efekt XI edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Boże Narodzenie w Twoim Obiektywie”, organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie.

W czwartek, 9 lutego w świetlicy ZS CKP miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród a te w tym roku tradycyjnie ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i dyrekcja „Osiemdziesiątki”. Patronat nad konkursem objęła dyrektor szkoły Julia Jakubowska oraz starosta sochaczewski Jolanta Gonta. Nad sprawnym przebiegiem konkursu z ramienia organizatora czuwała Ewa Chaber.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy po pandemicznej przerwie powrócili do wersji papierowej nadsyłania zdjęć. Wcześniej wystarczyło wysłać je e-mailem. Regulamin przewidywał trzy kategorie tematyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczeń mógł przesłać maksymalnie 5 zdjęć w określonym formacie 15x21 cm. Obradująca komisja 2 lutego konkursowa w składzie: Anna Syperek (Starostwo Powiatowe w Sochaczewie), Jakub Wasilewski (fotograf), Tomasz Ertman (nauczyciel ZS CKP, fotograf) była pod wrażeniem nadesłanych zdjęć, ich oryginalności, pomysłowości ujęcia, wykadrowaniem. Nie dziwi więc nikogo, że wybór był trudny. Ostatecznie wyróżniono aż 31 uczniów. Nagrody najlepszym wręczały Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji oraz Julia Jakubowska, dyrektor szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

szkoły ponadpodstawowe:

KATEGORIA: „Różne oblicza św. Mikołaja”

I m - Paulina Dałkiewicz - ZS w Erminowie

II m - Oliwia Tylkowska - MOW Załusków

III m - Karolina Antoniak - ZS im. J. Iwaszkiewicza

Julia Kwiatkowska - ZS im. J. Iwaszkiewicza

Maja Kalinowska – ZS im. J. Iwaszkiewicza

Maja Wojewódzka - MOW Załusków

KATEGORIA: „Wyjątkowość świąt w mojej okolicy lub w miejscu spędzania świąt”

I m - Marcin Jamka - ZS w Erminowie

II m –Wiktoria Mierzejewska - ZS w Erminowie