Powiatowy finał w szczypiorniaka

10-02-2023 11:15

Nowa hala sportowa w sochaczewskiej „Osiemdziesiątce” po tygodniu od sportowej inauguracji „Licealiady” ponownie stała się areną powiatowych rozgrywek. Tym razem, szkoły ponadpodstawowe rywalizowały w piłce ręcznej. O mistrzowski tytuł walczyło łącznie sześć reprezentacji - trzy żeńskie i tyle samo męskich.

We wtorek, 7 lutego br. na parkiecie hali „Osiemdziesiątki” zaprezentowały się najlepsze drużyny z terenu powiatu sochaczewskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji dziewcząt triumfowały zawodniczki LO im. F. Chopina. Z kolei, wśród chłopców czempionat pozostał w rękach gospodarzy. Jednak wisienką na torcie był stojący na znakomitym poziomie sportowym mecz pomiędzy ZS CKP a Teresinem, w którym nie brakowało wspaniałych akcji, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pojedynek zdecydował w zasadzie o mistrzostwie, nieznacznie lepsi okazali się szczypiorniści z „Osiemdziesiątki”. A biorąc pod uwagę również pozostałe wyniki w tej grupie, ostatecznie też stanęli na najwyższym stopniu turniejowego podium. Gratulacje dla wygranych, gratulacje dla pozostałych reprezentacji za walkę i sam udział w tegorocznej edycji mistrzostw w piłce ręcznej. Oto wyniki i składy zwycięskich drużyn:

Dziewczęta:

LO Sochaczew – ZS RCKU 6:6 k.0:1

ZS CKP – LO Sochaczew 2:11

ZS RCKU – ZS CKP 4:5

Kolejność turnieju: 1.LO Sochaczew (skład: J.Skrzępek, A.Ciba, M.Kuczyńska, J.Piecka, J.Serafim, J.Gołębiowska, K.Łażewska, W.Komendarek, M.Kopka, A.Karpińska, J.Tarczyk, N.Kurpias, A.Kobierecka, A.Milczarek, opiekun E.Pozdeeva-Osińska), 2.ZS CKP Sochaczew, 3.ZS RCKU Sochaczew.

Chłopcy:

ZS RCKU – ZS Teresin 9:14

ZS CKP – ZS Teresin 13:11

ZS RCKU – ZS CKP 6:15

Kolejność turnieju: 1.ZS CKP Sochaczew (skład: J.Fabisiak, K.Gapys, J.Górnicki, P.Olkowicz, P.Merwart, D.Mikołajczyk, M.Odolczyk, A.Reszczyński, K.Rutkowski, M.Sahan, A.Tomczak, E.Wojciechowski, M.Zieliński, B.Kryś, opiekun  P.Woźnica), 2.ZS Teresin, 3.ZS RCKU Sochaczew.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot.: Szkolne Koło Fotograficzne "80-tka"