e-Urząd Skarbowy bez tajemnic dla uczniów Garbolewskiego

14-02-2023 12:03

Dnia 10 lutego młodzież klas trzecich i czwartych liceum i technikum miała okazję wziąć udział w spotkaniu z pracownikami sochaczewskiego Urzędu Skarbowego – panią Iwoną Dzwonkowską i panem Tomaszem Janiak. Organizatorem wydarzenia była nauczycielka ZS CKP pani Ilona Paradowska.

Tematem przewodnim spotkania było hasło: „Sprawy z urzędem skarbowym załatwiaj online bez wychodzenia z domu”. Prelegenci w przystępny sposób wyjaśnili zgromadzonym, jaką rolę pełni urząd skarbowy, czym się zajmuje, jakie sprawy można w nim załatwić i dlaczego jest to przydatna instytucja w państwie. Uczestnikom spotkania zostały przedstawione korzyści wynikające z korzystania z e-Urzędu Skarbowego. Prelegenci wytłumaczyli krok po kroku, jak założyć profil zaufany i podpis elektroniczny. Była także możliwość praktycznego przećwiczenia umawiania wizyty w urzędzie skarbowym z wykorzystaniem internetu i urządzeń mobilnych.

Podczas spotkania młodzież z ZS CKP uzyskała wiele przydatnych informacji, które pozwolą łatwiej funkcjonować w „urzędniczym świecie”. Jednocześnie była to ciekawa lekcja z podstaw przedsiębiorczości, która z pewnością lepiej zapadnie w pamięć niż lektura przepisów prawnych z podręcznika czy internetu.

M.Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne