Najlepsi w powiecie!

07-03-2023 11:58

Mateusz Borowski – uczeń naszej szkoły - klasa IValp - został zwycięzcą Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Błażej Słowiński z  klasy IET zajął miejsce trzecie, a Kacper Kacprzak też z IET otrzymał wyróżnienie. Nasi uczniowie przygotowywali się do  pod okiem Artura Kisiołka.

Konkurs historyczny Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, jest kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Jego organizatorem niezmiennie pozostaje sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych – Maciej Małecki.

Finał powiatowy odbył się w miniony piątek, 3 marca w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, które wspiera to ważne historyczne przedsięwzięcie od lat. Do etapu powiatowego przystąpiło ostatecznie 31 uczniów. Młodzież musiała rozwiązać test składający się z 25 pytań, a finałowa najlepsza piątka przystąpiła do części ustnej, w której odpowiadała na pytania przed komisją egzaminacyjną. Mateusz okazał się bezkonkurencyjny.

W komisji konkursowej byli: Maciej Małecki, dr Paweł Rokicki z IPN, Piotr Oleńczak z Rady Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Jakub Wojewoda, dyrektor Muzeum Techniki Wojskowej. Organizatora w konkursie wspierał nie tylko samorząd powiatowy, ale również miejski, jak i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

fot.: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

gbg