Spotkanie autorskie z Michałem Odolczykiem

29-03-2023 13:35

Poniedziałek 27 marca, był dla naszej biblioteki dniem wyjątkowym. Mieliśmy zaszczyt gościć w szkole pana Michała Odolczyka – sochaczewianina, podróżnika, aktywistę i działacza społecznego, który swą miłość do kolei przelał na kartki książek: „Solanka” oraz „14:25 do Irkucka. Moja Syberia”. I właśnie ta druga pozycja była głównym tematem spotkania z panem Odolczykiem.

Ze swoją reporterską pasją, zabrał uczniów klas: 3al, 4bl i 4ctg,  w niesamowitą podróż po współczesnej Rosji. Przeniósł w świat widziany przez okna Kolei Transsyberyjskiej.

„9288 km, ponad 6 dni jazdy, 8 stref czasowych. Kolej Trassyberyjska, o której krążą legendy  przyciąga jak magnes (…) Podróż Transsibem to chyba jedyny znany sposób, by ciałem i umysłem poczuć ogrom ciągnących się za oknami przestrzeni. To przygoda, w której liczy się nie tylko cel, ale droga i jej pokonanie.”

Wszystkich, którzy chcą bez wychodzenia z domu zakosztować klimatu wagonu plackartnego (3 klasa w Kolei Transsyberyjskiej), zapraszamy do biblioteki szkolnej. Znajdziecie u nas obydwie książki naszego gościa.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne