Stypendyści Starosty

30-03-2023 13:57

Stypendia Starosty Powiatu Sochczewskiego za wybitne wyniki w nauce w tym roku otrzymło 6 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Są one przyznawane dwa razy w roku kalendarzowym, po zakończeniu semestru, za który dokonywana jest klasyfikacja. Takie stypendium wysokości 170 złotych przyznawane jest na 5 miesięcy.

Żeby zostać stypendystą starosty trzeba mieć średnią ocen 4,9 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Te warunki w „Osiemdziesiątce” spełniło 6 uczniów: jedna osoba z Liceum Ogólnokształcącego - Aleksandra Łukasik z klasy IIIa - śred. ocen. 4,93 oraz czworo uczniów z Technikum: Błażej Słowiński Iet – średnia ocen - 5,10, Patryk Słoma IVetg – 5,09, Piotr Olkowicz IVctg - 5,08  i IVctg Waldemar Leszczyński IVctg – 5,00, ponadto stypendium otrzymała Julia Jagła z klasy IIIz Branżowej Szkoły I stopnia.

Wszystkie stypendia zostały uroczyście wręczone 24 marca przez Starostę Powiatu Sochczewskiego Jolantę Gontę.

• Nie jest łatwo osiągnąć tak wysoką średnią przyznaje - Patryk Słoma z klasy IVetg, zwłaszcza w klasach technikum, w których poza przedmiotami ogólnokształcącymi są również zawodowe, ale w klasie czwartej, każdy ma już naukowe priorytety. Poza przygotowaniem do matury, trzeba w swoim harmonogramie uwzględnić również egzaminy zawodowe, a to wymaga dyscypliny. Cieszę się ze stypendium, to dodatkowa motywacja do nauki.

Wszystkim stypendystom gratulujemy osiągniętych wyników.

gbg