Dzień otwarty i Wow! ósmoklasistów na widok sali gimnastycznej

28-04-2023 10:24

21 kwietnia odbył się dzień otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego – to jeden z elementów akcji promocyjnej, którą szkoła prowadzi w związku z rekrutacją do klas pierwszych. Z tej okazji placówkę odwiedziło wielu, ósmoklasistów, którzy przyszli zapoznać się z ofertą edukacyjną Osiemdziesiątki.

W sali gimnastycznej dyrektor Julia Jakubowska powitała gości i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu o charakterze informacyjno-artystycznym.

Niezwykłe umiejętności pokazała szkolna grupa czirliderek. Dziewczyny swoimi występami uświetniają zawody sportowe oraz promują szkołę. Jak zawsze przyjmowane są entuzjastycznie. Następnie swój talent muzyczny zaprezentowała uczennica klasy 4alp - Julia Matczak. Podczas jej występu, grupy uczniów z wybranych klas dali szalony pokaz mody.  W pomysłowy sposób pokazali  ubrania oraz przedmioty charakterystyczne dla kierunku, w jakim się kształcą. Następną atrakcją tego dnia było przedstawienie kilku elementów gry w rugby. Zaprezentowała je szkolna drużyna rugby pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Jakuba Sekleckiego.

Po występach sportowo-artystycznych w sali gimnastycznej, ósmoklasiści zostali zaproszeni do obejrzenia szkoły. Mogli przejrzeć kronikę szkolną, podziwiać puchary zdobyte przez nasze drużyny. Czekały na nich również słodkie przekąski przygotowane przez uczniów. Swoje stoisko miało Szkolne Koło Fotograficzne, przy którym przyszli uczniowie oglądali zdjęcia wykonane przez uczestników Koła. Było również stoisko ze szkolną gazetką Cichacz2, na którym można było obejrzeć zarówno najnowsze jak również archiwalne wydania gazetki. Zainteresowani poszczególnymi kierunkami kształcenia zaglądali do poszczególnych pracowni lekcyjnych, w których nauczyciele uczący przedmiotów opowiadali o interesującym profilu klasy.

ZS CKP oferuje 3 typy kształcenia: liceum ogólnokształcące, technikum oraz szkołę branżową I stopnia. Mamy klasę liceum o profilu rehabilitacyjno-turystycznym, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe oraz medyczne lub turystyczne w zależności od swoich zainteresowań. Jest to klasa dla przyszłych studentów fizjoterapii, kosmetologii, ratownictwa medycznego czy biotechnologii. Technikum pozwala uzyskać zawód lub umożliwia studiowanie na wybranym kierunku. Klasy naszego technikum oferują kształcenie w zawodach takich jak: logistyk, spedytor, informatyk, mechanik, elektryk, budowlaniec. Technikum w 80-tce kształci w najpopularniejszych zawodach na rynku pracy. Branżowa Szkoła I stopnia oferuje kształcenie w wielu zawodach od mechaniki po hydraulikę, fryzjerstwo czy cukiernictwo. W szkolnym CKZ praktyki mogą pobierać mechanik monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz.

80-tka umożliwia wyjazdy zagraniczne w ramach projektów unijnych. Nowoczesna hala sportowa, siłownia oraz sala fitness zachęca do uprawiania sportu i kształtowania swojej sylwetki. Właśnie hala sportowa robiła wrażenie na  przyszłych pierwszoklasistach  - Wow! wyrwało się z niejednych ust.

Mamy nadzieję, że wielu ósmoklasistów zdecyduje się wybrać naszą szkołę i we wrześniu rozpoczną w niej edukację, bo „80” to najlepszy wybór, o czym zapewnia już za chwilę jej absolwentka!

Kinga Stalpińska