Swój czas weź w garść…, tak żegnali się maturzyści z Osiemdziesiątką

01-05-2023 09:09

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się 28 kwietnia. Sześć klas, w tym 2 liceum i 4 klasy technikum, 160 uczniów, otrzymało świadectwa ukończenia szkoły.

Taki dzień zdarza się raz w życiu, jeszcze tylko matura i można rozpoczynać nowy etap edukacji. Scenariusz  uroczystości co roku ulega pewnym modyfikacjom, ale niektóre elementy są stałe. Jak zawsze  uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, a sama uroczystość rozpoczęła się od przekazania  sztandaru – kończący szkołę uczniowie przekazują go młodszym kolegom. Natalia Chmielecka, Patryk Słoma i Małgorzata Izydorek przekazali sztandar swoim kolegom, których reprezentowali: Kuba Fabisiak z klasy IVb Technikum  oraz  Aleksandra Świtkiewicz i Natalia Janicka z klasy III a Liceum.  Udział w poczcie sztandarowym szkoły to wyróżnienie dla każdego ucznia.

- To były trudne lata zauważyła w swym wystąpieniu dyrektor szkoły Julia Jakubowska, na okres edukacji tych dwóch roczników: liceum i technikum przypadła pandemia, nauka zdalna i ogromny stres związany z edukacją. Poza tym obecne roczniki zdają maturę w nowej i starej formule: technikum w formule 2015 roku a liceum w formule 2023 – to również u niektórych może powodować niepokój. To wielka niewiadoma, z którą przyjdzie się im zmierzyć.

Dyrektor Julia Jakubowska życzyła  absolwentom tylko udanych wyborów życiowych i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym.

W imieniu czwartoklasistów podziękowania złożył Antek Wojciechowski z klasy IVa Liceum, zauważył on, że dla wielu uczniów szkoła była drugim domem, że właśnie tu wielu z nich poznało swoich przyjaciół na całe życie. Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły podziękował za to, że – jak powiedział – dziś jesteśmy właśnie tu, w tym miejscu.

Powodzenia na egzaminach i sprostania wyzwaniom, jakie stawia życie, starszym kolegom w imieniu całej szkolnej społeczności życzyła Aleksandra Łukasiewicz z klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego.

Tradycyjnie już podczas tej uroczystości uczniowie otrzymują świadectwa ukończenia  szkoły  z rąk dyrektor Julii Jakubowskiej i wychowawców poszczególnych klas, w tym roku w Liceum z rąk Anny Majcher i Grażyny Bolimowskiej – Gajdy oraz Technikum Ewy Janus, Pauliny Woźnicy, Katarzyny  Kuźmińskiej Durczak oraz Gabrieli Orzeszek.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć gratulacji dla uczniów, którzy otrzymali najwyższe średnie  w ciągu 4 lat nauki, im dyrektor szkoły wręczyła  świadectwa z paskiem – średnia ocen na świadectwie 4, 75,  do gratulacji dołączone zostały również podziękowania dla rodziców – niektórzy byli obecni na uroczystości. Dla tych, którzy pracowali na rzecz szkoły, włączali się w jej działania  dyrekcja przygotowała podziękowania - Radę Rodziców podczas uroczystości reprezentowała Iwona Dymowska – przewodnicząca.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Kinga Stalpińska z klasy IV alo, Daria Charazińskai i Natalia Chmielecka z IVblo ponadto Patryk Słoma z IVetg, Piotr Olkowicz, Kacper Stelmaszczyk, Martyna Lepieszka, , Waldemar Leszczyński i Kinga Owczarek z IV et.

Jak zawsze akcentem końcowym takiej uroczystości są występy artystyczne uczniów. Na żywo wystąpili: Julia Matczak z klasy IVaL, która pożegnała kolegów i nauczycieli piosenką „Swój czas”, to był muzyczny komentarz do momentu życiowego maturzystów oraz Mateusz Gawor, który tym razem pojawił się w roli swingującego wokalisty oraz  perkusisty, a Karol Połeć  ze swoim solo na saksofonie sprawił, że niejedno serce zadrżało.   Poza zakończeniu wspólnej uroczystości odbyły się jeszcze wspólne spotkania w salach lekcyjnych, ostatnie uściski i oczywiście pamiątkowe fotografie na szkolnej ściance. Dużo słów i jeszcze więcej ukrytych wzruszeń, a przede wszystkim ogrom radości - mamy świadectwa ukończenia szkoły, teraz tylko matura i można zdobywać świat. Powodzenia

gbg

Zdjęcia - Szkolne Koło Fotograficzne