Mistrzowie informatyki z ZS CKP

15-06-2023 09:25

Szymon Baszczyc, Adam Brodecki, Jan Krawczyk i Edward Bożewski - uczniowie  technikum, kształcący się w zawodzie technik informatyk odnieśli ogromny sukces w  Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. Młodzi informatycy, zmobilizowani do udziału przez swojego nauczyciela przedmiotów informatycznych pana Przemysława Lutyńskiego, w swym debiucie na tego typu zawodach, dotarli do półfinału. Świetnie rokuje to na przyszłość, zważywszy, że Adam i Szymon są uczniami klasy drugiej, a Janek i Edward trzeciej. Podczas wykonywania konkursowych zadań ważna była nie tylko wiedza, ale również umiejętności, pasja i kreatywność.  Należało wykazać się przygotowaniem teoretycznym i praktycznym z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Mistrzostwa IT dostarczyły uczestnikom nie tylko wielu niezapomnianych wrażeń, ale pozwoliły także poznać aktualne nowinki technologiczne, nabyć wiedzę o tym, jak działa rynek IT i jakie umiejętności są najważniejsze, spotkać pasjonatów IT z całej Polski i dostrzec nowe możliwości w wykorzystaniu swej wiedzy w rozwiązywaniu zadań i problemów informatycznych. Z pewnością udział w Mistrzostwach był cennym doświadczeniem, które będzie procentować w przyszłości. Życzymy tego naszym informatykom, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki, by w przyszłym roku dotarli co najmniej do finału. Warto dodać, że uczniowie klas informatycznych z Garbolewskiego regularnie biorą udział w różnego rodzaju zmaganiach branżowych, do których są świetnie przygotowani. Nic więc dziwnego, że klasa technik informatyk cieszy się także w tegorocznym naborze dużą popularnością wśród ósmoklasistów.

M.SZ.