Warto pisać

19-06-2023 14:54

Prawdziwy deszcz nagród dla młodych dziennikarzy Osiemdziesiątki – pierwsze miejsce Cichacza2 oraz nagrody indywidualne

Młodzi dziennikarze skupieni wokół gazetki szkolnej Cichacz2 mogą być z siebie dumni. Nasz zespół redakcyjny zajął pierwsze miejsce w konkursie „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. To już XIX edycja tego konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie przy współudziale Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich.

Każdego roku oceniane są nadesłane artykuły, opisujące życie szkolne i lokalne środowisko, oraz gazetki szkolne. W poprzednim roku zostaliśmy zauważeni i docenieni i w tym również. Cieszy nagroda zespołowa – pierwsze miejsce gazetki, a także nagrody indywidualne. Jurorzy dostrzegli i nagrodzili prace indywidualne naszych uczniów – pierwsze miejsce w kategorii szkól średnich zajęła Julia Winnicka z klasy Iet– nagrodzono jej tekst „Jestem stąd – z sołectwa”, trzecie miejsce w konkursie indywidualnym otrzymał Błażej Słowiński Iet za tekst: „Kamion – Moja mała ojczyna”, a wyróżnienie Adam Wójcik też klasa Iet.

- Konkurs był dla nas wyzwaniem – mówi Julia Winnicka - pozwolił na poszerzenie horyzontów i rozwinięcie naszych umiejętności dziennikarskich. To dla mnie ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że moje wysiłki i pasja zostały docenione. Praca nad artykułem była niezwykle intensywna, ale za każdym razem, gdy widziałam efekty mojej pracy na stronach gazetki szkolnej czy w przestrzeni online, czułam ogromną satysfakcję.

- Jesteśmy z siebie dumni - zgodnie przyznają uczestnicy konkursu, cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoimi pomysłami z kolegami. Takie konkursy to wyzwanie, które poszerza horyzonty i rozwija umiejętności dziennikarskie.

Nagrody laureatom wręczali: Tadeusz Głuchowski, wicestarosta oraz Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Marcin Odolczyk – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich - Sylwia Pela oraz Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR-u.

Nie ukrywamy, że nagrody bardzo nas ucieszyły i na pewno będą zachętą do podejmowania kolejnych prób dziennikarskich. Nagrodzone teksty zostaną zamieszane w prasie lokalnej – co również jest dla nas ogromną nagrodą, a poza tym nobilituje. Może to będzie droga do prasy ogólnopolskiej? Kto wie?

Naprawdę warto pisać!

GBG