Żegnaj szkoło, witajcie wakacje – zakończenie roku szkolnego w Garbolewskim

24-06-2023 13:31

23 czerwca to dzień, na który już od początku miesiąca czekali uczniowie i w którym każdy  z nich z radością przyszedł do szkoły, by odebrać wyniki swojej dziesięciomiesięcznej pracy.  Punktualnie o 9.00 boisko szkolne zapełniło się odświętnie ubraną młodzieżą z liceum, technikum i ze szkoły branżowej. Przy dźwiękach werbli został wprowadzony sztandar szkoły. Następnie zgromadzeni – kadra kierownicza, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn państwowy.  Po nim przyszedł czas na ciepłe słowa skierowane do młodzieży. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Julia Jakubowska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za trud podjęty w minionym już roku szkolnym, pogratulowała uzyskanych wyników i życzyła dobrego, ale przy tym bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Również zaproszeni goście – przedstawicielka zarządu Cechu Rzemiosł Różnych pani Violetta Janiak i przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Dymowska dołączyły się do życzeń. Panie wyraziły nadzieję, że wakacje będą dla wszystkich dobrym czasem, który pozwoli na odpoczynek, regenerację i nabranie sił na nowy rok szkolny.

Zakończenie roku to uroczystość, która ma w miarę stały scenariusz. Jednak tym razem uległ on pewnej modyfikacji, w związku z pogodą. Na boisku szkolnym została wręczona część nagród, pozostałe w budynku szkolnym podczas spotkań z wychowawcami. Nagrodzonych książkami za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce zostało 92 uczniów. Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymało 20 uczniów (2 z liceum, 11 z technikum i 7 ze szkoły branżowej). Nagrodami Starosty Powiatu Sochaczewskiego zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w swoim typie szkoły uzyskali najwyższą średnią ocen – w liceum Aleksandra Łukasik (średnia 4,93), w technikum Błażej Słowiński (średnia 5,48) i w szkole branżowej Wiktoria Połeć (średnia 5,15). Nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych otrzymało 3 mechaników pojazdów samochodowych, 2 cukierników i 2 fryzjerów. 9 uczniów z klas IVbt, IIIal i IIIbt uzyskało nagrodę za osiągnięcia sportowe – za 2 miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Licealiada 2023 w piłce ręcznej chłopców. Były też specjalne nagrody dla Rafała Banasiaka z  2et za wzorowe pełnienie funkcji łącznika z biblioteką szkolną i dla Agnieszki Lewandowskiej z  1ct za tytuł „Najlepszego Czytelnika” w roku szkolnym 2022/2023.

Po głównej uroczystości wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, by rozdać świadectwa, powspominać kończący się rok szkolny i spędzić jeszcze ze sobą trochę czasu przed wakacyjną przerwą.

Tego dnia w szkole odbyło się również pożegnanie klas trzecich ze szkoły branżowej. 74 uczniów z 3 klas skończyło pewien etap w swoim szkolnym życiu. Uroczyste wręczenie świadectw absolwentom przez panią dyrektor Julię Jakubowską  odbyło się w obecności nauczycieli  w sali gimnastycznej. Podczas uroczystości, pani dyrektor przekonywała  absolwentów, że nie musi to być ich ostatni dzień w szkole, że warto kształcić się dalej, w prowadzonych w ZS CKP, Szkole Branżowej II stopnia lub w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

Zakończenie roku 2022/2023 przeszło już do historii. Ponad 670 uczniów ZS CKP otrzymało promocję do kolejnej klasy. Życzymy wszystkim cudownych wakacji, niezapomnianych podróży, dobrze i mądrze spędzonego czasu i powrotu z nowymi siłami, ambicjami i marzeniami do szkoły 4 września

M.Sz.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne