Wakacyjne przygotowania Garbolewskiego do nowego roku szkolnego

08-09-2023 10:01

ZS CKP to placówka, która łączy już prawie 100-letnią tradycję z nowoczesnością  i różnorodną ofertą edukacyjną. Pani dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska i Starostwo Powiatowe jako organ prowadzący, dokładają starań, żeby zajęcia odbywały się w jak najlepszych warunkach. Temu celowi służy doposażanie pracowni i przeprowadzane remonty w kolejnych pomieszczeniach.

Podczas wakacji, dzięki środkom wygospodarowanym przez Zarząd Powiatu,  zostały wykonane przez pracowników obsługi szkoły prace remontowo – malarskie. Największe zmiany nastąpiły na korytarzu na drugim piętrze. Dzięki naprawie tynków, pomalowaniu ścian, sufitów, lamperii, parapetów i ławek korytarz zyskał nowy image i prezentuje się wspaniale. Nowy wygląd zyskały również dwie sale lekcyjne – 013 na parterze i 115 na pierwszym piętrze. Trochę mniejszy efekt dało odświeżenie lamperii korytarza na pierwszym piętrze budynku. Choć wakacje stały się już tylko wspomnieniem, nie oznacza to końca dalszych modernizacji w  Garbolewskim. Od połowy września szkoła we własnym zakresie z udziałem uczniów klas budowlanych w ramach praktyk zawodowych będzie remontować pracownię praktycznej nauki zawodu w szkolnym CKZ. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie docenią starania dyrekcji, by uczyli się w miłych dla oczu salach lekcyjnych i spędzali przerwy na przytulnych korytarzach i także będą się troszczyć o to, by wyremontowane pomieszczenia, jak najdłużej były jak nowe.

1. Sz.