II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT w Garbolewskim

03-10-2023 21:10

29 września w ZS CKP odbyły się półfinały II Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Opiekunem i organizatorem Mistrzostw w Osiemdziesiątce jest nauczyciel przedmiotów informatycznych pan Przemysław Lutyński. O wejście do finałów walczyło 13 dwuosobowych drużyn, rekrutujących się z uczniów technikum, kształcących się w zawodzie technik informatyk. Teamy rozwiązywały test online na stronie mistrzostwait.com. Zadania były bardzo zróżnicowane i obejmowały siedem dywizji tematycznych – AI, GameDev, programowanie, podstawy robotyki, druk 3D, cyberbezpieczeństwo i Cloud. Podczas wykonywania konkursowych zadań ważna była nie tylko wiedza, ale również umiejętności i kreatywność. Na tym etapie należało wykazać się przygotowaniem teoretycznym. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani do finałów, które odbędą się 7 października w Poznaniu, będą musieli udowodnić, że są nie tylko teoretykami, ale równie dobrymi, a może nawet lepszymi praktykami, ponieważ finały będą polegały na rozwiązaniu zadań praktycznych z tych samych dywizji.

Trzymamy kciuki za naszych informatyków, żeby zakwalifikowali się do finałów i osiągnęli w nich, jak najlepsze wyniki.

M. Sz.