MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

05-10-2023 11:05

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Tradycje tego wydarzenia sięgają końca XX wieku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, zainicjowało te obchody.

MMBSz to doskonała okazja do pokazania potencjału bibliotek, ich dorobku oraz zaangażowania całej społeczności szkolnej do różnego rodzaju aktywności i przedsięwzięć.

Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to : „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka zachęca do skorzystania z nowej oferty książkowej.

Dzięki przyjaciołom Biblioteki Szkolnej, nasz księgozbiór powiększył się o kilka nowych książek. Na półkach znajdziecie takich autorów jak: Marta Matuszczak, Magdalena Kordel, Dorota Milli, Danielle Steel, Michał Odolczyk.  Możemy się pochwalić nowością wydawniczą tego roku „Do cna” Katarzyny Bondy, która serwuje czytelnikom pierwszorzędną rozrywkę! Mroczny, pełen strachu szaleństw i chorych fantazji kryminał długo nie da o sobie zapomnieć.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy. A Was kochani zapraszamy do naszej biblioteki.