Trening z Gwiazdami w Garbolewskim

06-10-2023 14:54

5 października szkolna drużyna piłki ręcznej z ZS CKP miała okazję wziąć udział w niecodziennych zajęciach sportowych. Na zaproszenie wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego do placówki przyjechało dwóch szczypiornistów Orlen Wisły Płock – Michał Daszek i Filip Michałowicz oraz dyrektor Biura Sponsoringu Sportu i Projektów Społecznych Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN Spółka Akcyjna Grzegorz Bałkowiec.

Gości powitała dyrektor szkoły Julia Jakubowska. Z inicjatywą zorganizowania treningu piłki ręcznej z piłkarzami odnoszącymi sukcesy w klubie i w reprezentacji Polski wystąpili uczniowie klasy 5bt, którzy stanowią trzon reprezentacji szkoły. Po zajęciach z siatkarką Małgorzatą Glinką–Mogentale, które odbyły się 22 września, zwrócili się z prośbą do ministra Macieja Małeckiego o zorganizowanie spotkania ze szczypiornistami. Ich życzenie spełniło się po niespełna dwóch tygodniach. Drużyna z Osiemdziesiątki odbyła trening z profesjonalistami. Michał Daszek i Filip Michałowicz, najpierw obserwowali umiejętności chłopaków w sparingu, a następnie udzielali porad i ćwiczyli z zawodnikami elementy gry, w tym rzuty wolne i rzuty karne. Każdy zawodnik otrzymał instruktaż, co robi dobrze, a nad czym przydałoby się jeszcze popracować i jakie wykonywać ćwiczenia, by poprawić technikę. Z całą pewnością były to bardzo przydatne i motywujące zajęcia. Tym bardziej, że zawodnicy drużyny, która regularnie gra w Lidze Mistrzów, chwalili swych młodszych kolegów za umiejętności i byli zdumieni, że reprezentują taki poziom, trenując tylko raz czy dwa razy w tygodniu.

W czwartek 12 października Orlen Wisła Płock zmierzy się w kolejnym meczu Ligi Mistrzów z SC Magdeburg. Drużyna piłki ręcznej z ZS CKP wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego: Sławomirem Dorywalskim, Jakubem Sekleckim i Bartoszem Targaszewskim została zaproszona, by na żywo obserwować i dopingować najlepszych.

M. Sz.