APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ 250.ROCZNICY POWOŁANIA KEN

18-10-2023 13:22

W dniu 13 października 2023r. w ZS CKP panowała wyjątkowa atmosfera, uroczysta i ciepła.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się apel. Sala zapełniona była po brzegi uczniami ubranymi w galowe stroje.
Klasa II liceum przygotowała prezentację oraz program artystyczny związany z obchodzonym jubileuszem oraz świętem. W pierwszej części akademii została przywołana historia KEN, co uświetnił pokaz slajd dotyczących wydarzeń z II połowy XVIII w.  Po zaprezentowaniu okoliczności powołania Komisji Edukacji Narodowej, każdy uczeń już wie dlaczego KEN została nazwana pierwszym na świecie ministerstwem oświaty.
,,Drodzy nauczyciele z okazji Państwa święta, chcemy podziękować za wkład w wychowanie nas i za codzienną cierpliwość, wyrozumiałość oraz poświęcenie.  Życzymy dużo zdrowia, energii, uśmiechu, a także dużo siły na dalszej drodze naszej edukacji”
Takimi słowami rozpoczęła się druga część apelu. Były życzenia, brawa oraz kwiaty dla nauczycieli złożone na ręce pani dyrektor Julii Jakubowskiej.
Podczas uroczystości  nie zabrakło momentów humorystycznych. Młodzież w scence kabaretowej pt. ,,Nasz szkolny raj” zaprezentowała z przymrużeniem oka  los ucznia w szkole, do której uczęszcza ponad 1200 ,,aniołów” , a uczy w niej kilkudziesięciu ,,archaniołów” . Usłyszeliśmy też piosenki z repertuaru Budki Suflera i Lady Pank. Choć teksty zostały dostosowane do  okoliczności, czyli ,,Dnia Nauczyciela”, muzyka była znana i lubiana przez pedagogów.
Podziękowania popłynęły także od Pani Dyrektor, która doceniła pracę młodych artystów. W swojej wypowiedzi Pani Dyrektor nawiązała do treści przedstawienia, że szkoła powinna być nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością dla ucznia.
Apel został przygotowany przez klasę II alo oraz polonistkę, panią Alicję Pawlak.