Logistycy i spedytorzy z 80-tki na lotnisku w Łodzi

23-10-2023 11:12

Dzięki stałym kontaktom między ZSCKP w Sochaczewie a Portem Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi kolejni uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk i technik spedytor mieli okazję łączyć teorię z praktyką w ramach omawianych tematów związanych z transportem lotniczym. Po przejściu kontroli osobistej przyszli logistycy i spedytorzy zostali zapoznani z procedurami związanymi z odprawą pasażersko – bagażową. Dowiedzieliśmy się o zasadach nadawania bagażu i ładunkach zabronionych w transporcie lotniczym. Po przejściu terminala pasażerskiego  przejechaliśmy autobusem lotniskowym po płycie lotniska omawiając infrastrukturę portu. Najważniejszym punktem naszej wycieczki była wizyta w terminalu cargo, skąd codziennie wylatują w rożne zakątki świata dziesiątki ładunków. Dostaliśmy tam dużą dawkę wiedzy dotyczącą transportu ładunków, ich kontroli zabezpieczenia i zagrożenia wynikającego głównie z transportu materiałów niebezpiecznych.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Szkoła Pilotów Bartolini Air która, szkoli przyszłych pilotów głównie dla przewoźnika RAYANER. Dowiedzieliśmy się jakie wymagania musi spełniać przyszły kandydat na pilota i jak wygląda jego szkolenie.

Następnie udaliśmy się do Lotniskowej Straży Pożarnej gdzie zaprezentowano nam pojazdy strażackie i ich wyposażenie oraz opowiedziano o akcjach ratunkowych na terenie lotniska. Na koniec naszej wycieczki mieliśmy spotkanie z funkcjonariuszami Służby Granicznej którzy przekazali nam dużą dawkę wiedzy na temat procedur celnych oraz ochrony lotniska.

KM