Wycieczka tematyczna do Torunia.

06-11-2023 09:09

24 październik 2023 uczniowie klasy Iet,Ift,Idt wraz z opiekunami M.Buczek, P.Pabiańczyk i R. Rymarz udali się na wycieczkę do Torunia. Wycieczka była kontynuacją projektu szkolnego Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika.
Uczniowie odwiedzili pracownię pierników, obejrzeli wystawę w Staromiejskim Ratuszu „Misterium Słońca. Mikołaj Kopernik, syn Renesansu” oraz poznali zabytki Torunia.
Wystawa opowiada o najważniejszych epizodach z życia Mikołaja Kopernika, jego pobycie we Włoszech, eksponuje dokumenty i książki związane z jego działalnością.
W pracowni wypieku pierników pod czujnym okiem mistrzów piernikarstwa uczniowie poznali historię oraz recepturą wypiekania pierników. Każdy z nich zrobił swoje ciastko i otrzymał dyplom czeladniczy.
Na spacerze ulicami Torunia uczniowie poznali najważniejsze zabytki miasta: pomnik Kopernika, Dwór Artusa, Krzywą Wieżę, fontannę Flisaka, mury obronne, Dom Kopernika.