ZS CKP pamięta i oddaje hołd zmarłym

09-11-2023 09:07

Listopad to miesiąc, w którym oddajemy cześć i pamięć bliskim, których już nie ma wśród nas. Częściej wtedy odwiedzamy cmentarze. Stajemy skupieni, z pochylonymi głowami, nad mogiłami, by jeszcze raz przywołać do naszej pamięci obraz tych, którzy odeszli. Społeczność ZS CKP pamięta o profesorach i pracownikach Osiemdziesiątki, którzy przeszli już na drugą stronę. Pani dyrektor Julia Jakubowska z zespołem kierowniczym i nauczycielami stara się pielęgnować pamięć o nich i przybliżać ich sylwetki kolejnym pokoleniom uczniów. Temu celowi służy odwiedzanie grobów i zapalenie zniczy, a czasem także uporządkowanie mogił osób, które swą zawodową drogę związały z Garbolewskim. Przed pierwszym listopada pani Karolina Kossakowska z klasą 3w udała się na cmentarz parafialny w Sochaczewie i na Wypalenisko, by odwiedzić groby pierwszego dyrektora szkoły (w latach 1924 – 1952) pana Antoniego Kosińskiego, dyrygenta i kierownika Szkolnej Orkiestry Dętej pana Piotra Czubody, oraz patrona szkoły Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego i w imieniu społeczności szkolnej zapalić znicze.

M.Sz.