Młodzi piszą o starości

04-12-2023 08:19

Wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod hasłem „Też będę seniorem” otrzymała Julia Winnicka uczennica klasy II Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

Konkurencja była duża, ponieważ na konkurs napłynęło 67 prac uczniów z 21 sochaczewskich szkół. Prace oceniało jury w składzie: przewodniczący Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR, członkowie: Beata Roznowska – ZS RCKU w Sochaczewie, Monika Figut – Radio Sochaczew, Anna Syperek – Wydział Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Maria Pilichowska – PCPR w Sochaczewie.

Uroczyste wręcznie nagród odbyło się 1 grudnia w sali konferencyjno-świetlicowej sochaczewskiego „Ogrodnika”. - To fantastyczne doświadczenie - udział w tym konkursie, mogłam porównać własne spostrzeżenia z opiniami kolegów z innych szkół. Z zainteresowaniem słuchałam ich relacji. Podziwiam kreatywność moich kolegów. Chętnie wezmę udział w kolejnym konkursie o podobnej formule – mówi Julia Winnicka wyróżniona za pracę „Sen” - w której opisała siebie za lat kilkadziesiąt. Jury doceniło walory literackie histoii, którą wymyśliła.

Zwycięzcy konkursu i osoby wyróżnione otrzymały nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe w Sochaczewie - starosta Jolanta Gonta objęła honorowym patronatem konkurs PCPR-u - a były to karnety do EMPiK-u i słodycze.

Wszystkim, którzy podjęli trud napisania pracy literackiej na konkurs gratulujemy.

gbg