Książki na Mikołajki.

06-12-2023 12:11

Książki na Mikołajki.

Mikołajki zbliżają się szybkim krokiem. A Wy nie macie pomysłu na idealny prezent?

Słodycze, biżuteria, „świąteczny” kubek na zimową herbatkę, ciepły szalik, perfumy, gra… Pomysłów i inspiracji na Mikołajkową niespodziankę możemy wymieniać wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Ten wyjątkowy, który zaskoczy bliską nam osobę i sprawi jej prawdziwą radość?

My oczywiście polecamy KSIĄŻKĘ!

Przygotowałyśmy dla Was listę tytułów, które z powodzeniem możecie podarować swoim bliskim:

• Alice Oseman „Solitare” – Literacki debiut autorki bestsellerowego cyklu Heartstopper. Opowieść o dojrzewaniu, trudnych relacjach z rówieśnikami, samotności i nieustającym poszukiwaniu siebie.

• Leigh Bardugo „Dziewiąty dom”, „Wrota piekieł” – Opowieści o władzy, przywilejach, mrocznej magii i morderstwie. Tajne stowarzyszenia parające się zakazaną magią. Wskrzeszają zmarłych i niekiedy żerują na żywych…

• Cassandra Clare „Strażnik miecza” – Niebezpieczna magia i mroczne sekrety, które mogą zmienić świat, a wszystko w atmosferze miłości.

• Joanna Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” – głos kobiet opowiadających o swoim życiu. Codziennym znoju, lękach i marzeniach.

• Olga Tokarczuk, Joanna Concejo „Pan Wyrazisty” – Wyjątkowy duet, zachwycający nas nową książką. Tytułowy Wyrazisty, to zapatrzony w siebie mężczyzna, będący odbiciem dzisiejszych czasów, w których jedyną wyznawaną wartością jest kult piękna i młodości. Jest to wyjątkowa powieść graficzna o niezwykle aktualnym wymiarze.

• Katarzyna Bonda - nie bez powodu nazywana jest królową kryminału. Książki jej autorstwa trzymają w napięciu do ostatniej linijki. Każda z nich zaspokoi nawet te najbardziej wybredne gusta czytelnicze. Miłośnikom kryminałów polecamy wszystkie tytuły „Królowej”:

Katarzyna Bonda – wszystkie książki (chronologicznie)

• Sprawa Niny Frank – tom 1
  • Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania
  • Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera
  • Miłość pokonuje śmierć

• Julia Quinn „Bridgertonowie” - cykl składający się z dziewięciu książek, opowiadający o losach ośmiorga rodzeństwa ze szlacheckiego rodu Bridgerton. Są to romanse historyczne, których akcja dzieje się w okresie brytyjskiej regencji.

Seria tych romansów historycznych, stała się podstawą dla jednego z popularniejszych seriali Netflixa.

Biblioteka szkolna poleca książki na Mikołajki