Mikołajki w Osiemdziesiątce!

07-12-2023 13:42

No u nas jak się dzieje, to na bogato; wczoraj w Mikołajki Samorząd Uczniowski podsumował kilka sztandarowych projektów; odwieźliśmy zebrane pluszaki do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie na oddział dziecięcy. Było bardzo miło i wzruszająco. Popisaliście się, bo zebraliśmy aż 58 miśków (prym wiedzie klasa VBT- przynieśli ich aż 14 szt.!) Poza tym sprzedaliśmy karty świąteczne dla wydawnictwa AMUN (Artyści Malujący Ustami i Nogami)- to nasza akcja charytatywna na rzecz tego stowarzyszenia. Jednocześnie zbieraliśmy monety na "Górę Grosza" - tu z kolei wspieramy Towarzystwo "Nasz Dom", które z zebranych groszaków buduje rodzinne domy dziecka (tzw. Wioski Dziecięce)- popisała się tu klasa IV CT- sami zebrali w klasie kasę (48,46zł), sami to policzyli i przynieśli do świetlicy! Brawo! A od rana przewodniczący i v-ce przewodniczący SU oraz nasza przeurocza śnieżynka Oliwka częstowali cukiereczkiem wchodzących do szkoły uczniów przy pięknych świątecznych melodiach. Dzień był bardzo pracowity i mamy nadzieję, że obfitował pozytywne emocje, bo kto był przebrany, ten nie był pytany. Podziękowania dla wychowawców następujących klas, które wsparły akcję "MIŚ": 1Ct, 1ALO, 1Ft,, 1W, 1Z, 2al, 2Dt, 2Et,2Bt, 2Z, 3Et, 4Et,4ALO,4Ct, 5Ct, 5At,5Bt - osobiście pluszaki zakupili też; Karol Wróbel, Oliwia Bartosiak i pani Pakulska. Baaaardzo wszystkim dziękujemy!!!