Żyj zdrowo

14-12-2023 10:05

„Dieta  w profilaktyce i leczeniu niedokrwistości - anemii” to tytuł wykładu, w którym 12 grudnia uczestniczyli uczniowie liceum i technikum ZS CKP. Wykład poprowadziła  dr Dominika Skolmowska z Katedry Dietetyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaproszona przez nauczycielkę wychowania fizycznego Paulinę Woźnicę.

Zawierał on informacje dotyczące objawów tej choroby, jej  leczenia, a przede wszystkim odżywiania, które zapobiegłoby jej rozwojowi.

W ten sposób Osiemdziesiątka nawiązała współpracę ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, która chętnie widziałaby jej uczniów w swoich murach. Mają oni zaproszenie do SGGW i możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

gbg