starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Wigilia w Osiemdziesiątce

02-01-2024 13:08

A A A

Od odśpiewania kolędy „Cicha noc” rozpoczęło się spotkanie wigilijne  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Takie spotkanie to już wieloletnia tradycja szkoły. Uczestniczą  w nim obecni pracownicy szkoły, jak również zaproszeni goście, wśród których są emeryci i renciści. 

Tradycyjnie już przy takiej okazji uczniowie przygotowują pod kierunkiem nauczyciela, w tym roku Pauliny Pabiańczyk,  świąteczne  koncerty. W piątek 22 grudnia mogliśmy uczestniczyć w takim koncercie, a rozbrzmiały w nim świąteczne piosenki i kolędy.

 

O wyjątkowości koncertu, zdecydowali występujący uczniowie: Oliwia Bartosiak, Karol Połeć, Mateusz Gawor, Franciszek Cieśla, Zuzanna Stępień, Amelia Makowska, Oliwia  Matyska, Wiktoria Owczarek, Natalia Szewczyk, Piotr Kujawa i Wojciech Michałowski. Zachwycili swymi talentami wokalnymi i tanecznymi, a oryginalne  stroje łowickie budziły niekłamany podziw. W tym koncercie połączone zostały elementy tradycji ludowej z nowoczesnością. Oprawa muzyczna i scenografia, budząca skojarzenia z  wyjątkowością nocy wigilijnej,  spełniły swoją rolę.

Dyrektor Julia Jakubowska złożyła wszystkim obecnym i ich rodzinom serdeczne życzenia świąteczne - spokojnych, rodzinnych świąt i tylko wzajemnej życzliwości. 

Na stołach zagościły tradycyjne potrawy wigilijne: pierogi, ryba, śledzie, a także tradycyjne ciasta: sernik, makowiec. Takie spotkanie to m.in. okazja do rozmowy z tymi, którzy nie są obecni w szkole na co dzień. To również  sygnał, że za chwilę rozpocznie się  świętowanie w rodzinach, a uczniowie powrócą na zajęcia w szkole już w nowym, 2024 roku.

gbg

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
154145 odwiedzin