Stypendyści Orlenu w sochaczewskiej „Osiemdziesiątce”

11-01-2024 09:51

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie otrzymali stypendia ufundowane przez Spółkę ORLEN Projekt, w ramach zawartej umowy o współpracy. W piątek tj. 05.01.2024 roku w sali konferencyjnej szkoły odbyło się spotkanie
z przedstawicielem Zarządu Spółki ORLEN Projekt, Panią Elizą Pyrzyną, która wręczyła dziesięciorgu uczniom „Listy Gratulacyjne” potwierdzające otrzymane stypendia. Pogratulowała osiągniętych wyników i zauważyła, że do swojego CV mogą wpisać kolejne ważne osiągnięcie i potraktować je jako kolejny etap w planowaniu swojej przyszłej kariery zawodowej.

Zgodnie z Regulaminem Szkoły uczniowie Technikum z najwyższymi średnimi ocen byli typowani do stypendium przez swoich wychowawców. Wnioski złożono dla 23 uczniów, do stypendium zakwalifikowano 10 z nich. Wyróżnienia otrzymało ośmiu uczniów z klasy informatycznej i dwóch z klasy o profilu budowlanym.

Nagrodzeni stypendiami to: Maciej Kamionka, Jan Krawczyk, Tomasz Kucharski, Szymon Komendarek, Michał Kuś, Miłosz Lalik, Jakub Szymon Winniki, Jakub Janiak, Maciej Gałązka, Dominik Krzysztof Mikołajczyk.

Pierwszym etapem współpracy ORLEN Projekt i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie są właśnie stypendia, które zostały wręczone w piątek
5 stycznia. W kolejnym etapie planowana jest organizacja praktyk i staży dla uczniów.

Dyrektor Julia Jakubowska, obecna podczas uroczystego momentu, pogratulowała stypendystom i podkreśliła, jak ważne jest takie wsparcie i jak bardzo cieszy się, że ich wiedza i praca zostały docenione.

- Współpraca ze Spółką ORLEN Projekt otwiera przed naszą szkołą nowe możliwości
i perspektywy – powiedziała Julia Jakubowska i podziękowała za wsparcie Zarządowi spółki