WOŚP w Garbolewskim

12-01-2024 10:05

11 i 12 stycznia 2024 roku ZS CKP zagrało już po raz dwudziesty pierwszy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Organizacją wydarzenia zajęła się pani Katarzyna Ostrzyżek (która już od kilku lat koordynuje tę akcję na terenie szkoły) wraz z przedstawicielami klas 3al, 3ct, 3et i 5bt. Cel tegorocznego finału, który w Polsce i na świecie odbędzie się 30 stycznia, to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, do udziału „w pomaganiu” nie trzeba było nikogo zachęcać. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję, czy to przez pozyskanie sponsorów, którzy przekazali gadżety, które stały się fantami w loterii, czy przez przyniesienie własnoręcznie upieczonych ciast i innych smakołyków, czy po prostu przez kupienie losów lub wrzucenie datków do puszki. Mniej ważna była forma działania, liczył się cel – zebranie, jak największej sumy pieniędzy, która została przekazana do sztabu, dzięki czemu jako szkoła dorzuciliśmy swoją cegiełkę do szczytnej akcji. WOŚP jako sprawdzian z chęci pomagania, wrażliwości na potrzeby innych został zdany przez uczniów ZS CKP na ocenę celującą.

M.Sz.