starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Osiemdziesiątka na studniówce sto dni przed maturą!

12-02-2024 08:32

A A A

Miesiące przygotowań, by ten najważniejszy bal na 100 dni przed maturą był wyjątkowy. Studniówka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się 10 lutego w sochaczewskim „Dworku Magnat”.

Ponad 200 osób: uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości i oczywiście rodziców w roli organizatorów tego wydarzenia.

4 klasy technikum i jedna klasa liceum. Jak zawsze w scenariuszu takiego balu są stałe punkty.  Przemówienie dyrektor szkoły Julii Jakubowskiej, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego wieczoru i przy okazji  wspomniała swoją studniówkę. Były też gratulacje i życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców Doroty Spilaszek, oraz przewodniczącej Komitetu Studniówkowego Bogusławy Gawor.

Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla wychowawców, w tym roku były: to Lucyna Sobieraj, Justyna Bednarek, Anna Kwiatkowska, Anna Świnoga i Kamila Kocimska. Gratulacje i życzenia przekazała również starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

Punkt kulminacyjny  wieczoru to oczywiście polonez  - ćwiczony intensywnie pod kierunkiem Iwony Pakulskiej, wypadł perfekcyjnie. Uczniowie odtańczyli  przygotowany układ nie pomijając żadnego z elementów. 

W pierwszej parze dyrektor Julia Jakubowska i Maciej Kamionka, potem wychowawcy poszczególnych klas wraz z uczniami. Polonez to ten moment, na który wszyscy czekają –  błyski fleszy, cichy szmer kamer i zachwycone spojrzenia rodziców.

Suknie efektowne, wieczorowe, w większości czarne, odsłaniające ramiona, czasem błyszczące, aczkolwiek od czasu do czasu błysnęła gdzieś czerwień, zieleń czy błękit, a spod sukni spoglądały studniówkowe czerwone podwiązki. Panowie w garniturach: elegancko, w tym roku postawili na klasykę, żadnych błyszczących i kolorowych  marynarek – granat -  do północy wszyscy w marynarkach – do nich białe koszule i muchy.

Tuż przed północą  niespodzianka!  „Szkolna Familiada” z udziałem uczniów i nauczycieli – zabawa była znakomita, cała sala wspierała  drużyny uczniów i nauczycieli, które  walczyły o punkty. I tak przy okazji ci ostatni zdobyli dodatkową wiedzę dotyczącą np.  ulubionych miejsc uczniów - poza oczywiście salami lekcyjnymi - czyli w czasie przerw, ale nie tylko, potwierdzili swoją znajomość powodów uczniowskich spóźnień – zaspałem to oczywiste, ale doszło też zepsuł mi się samochód albo autobus – czyli udział „siły wyższej”.  Ponownie okazało się, że wyobraźnia uczniowska nie zna granic.

Z innych atrakcji studniówkowych z kronikarskiego obowiązku należy odnotować obecność foto budki, między jednym a drugim tańcem maturzyści chętnie zaglądali do niej. Menu urozmaicone, uwzględnieni zostali również weganie i wegetarianie, czyli dla każdego coś smacznego.

Zabawa trwała do białego rana i to nie jest przesada. Kiedy didżej zapowiadał ostatni taniec, na dworze świtało.

gbg

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
154145 odwiedzin