Erasmus + Litwa 2024

19-02-2024 08:08

Uwaga, rozpoczynamy realizację kolejnego projektu edukacyjnego o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000125074. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja Szkolna. W ramach tego projektu, uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch fascynujących mobilnościach międzynarodowych, z czego pierwsza zaplanowana jest na Litwę.

Projekt jest realizowany w ramach uzyskanej przez szkołę Akredytacji w programie Erasmus +, w sektorze Edukacja Szkolna.

Głównym celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji uczniów - od umiejętności cyfrowych, poprzez językowe, aż po osobiste i społeczne. Naszym celem jest nie tylko wzbogacenie wiedzy uczniów, ale również otwarcie przed nimi drzwi do świata nowych kultur oraz możliwości współpracy z rówieśnikami z innych krajów.

Szczegóły planowanej mobilności:

Grupowa mobilność na Litwę została zaplanowana w terminie 14.04 do 23.04.2024, włącznie z dwoma dniami przeznaczonymi na podróż.

Dzięki projektowi, 15 uczniów klas III Technikum otrzyma niepowtarzalną szansę na zdobycie cennych doświadczeń międzynarodowych, poszerzając swoje horyzonty edukacyjne. Aby jak najlepiej przygotować uczestników do wyjazdu, przed mobilnością zostanie zorganizowany kurs przygotowawczy, obejmujący zajęcia językowe, organizacyjne i merytoryczne.

W trakcie pobytu na Litwie, uczestnicy wezmą udział w zróżnicowanym programie merytorycznym, który obejmować będzie lekcje teoretyczne, warsztaty oraz zajęcia terenowe, wszystkie prowadzone w języku angielskim wraz z uczniami z litewskiej szkoły partnerskiej. Dodatkowo, dwa dni zostaną przeznaczone na realizację programu kulturowego - intensywne zapoznanie się z lokalną kulturą i historią.

Naszym partnerem w realizacji tego projektu jest renomowana szkoła partnerska na Litwie, która dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do edukacji oraz międzynarodowej współpracy, zapewni naszym uczniom niezapomniane wrażenia i wiedzę.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich uczestników, dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej.

Do rekrutacji zapraszamy uczniów wszystkich III klas technikum naszej szkoły!

Wszystkie formularze oraz regulamin rekrutacji dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.

Harmonogram procesu rekrutacyjnego:

19.02.2024 o godzinie 8:00 – rozpoczęcie przyjmowania formularzy zgłoszeniowych

21.02.2024 o godzinie 12:00 – zakończenie przyjmowania formularzy zgłoszeniowych

23.02.2024 do godziny 14:00 – publikacja ostatecznej listy uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listy rezerwowej.

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie na załączonym Formularzu . Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem.

Regulamin rekrutacji - LITWA 2024