Przebudowane blisko 2 km drogi łączącej dwie gminy

22-08-2024 14:00

Droga powiatowa nr 3823W Złota – Dębsk łącząca dwie gminy Rybno i Nowa Sucha zmienia swoje oblicze. Przebudowane zostały dwa jej odcinki, po 990 m każdy. W czwartek, 22 sierpnia oficjalnie oddano je do użytku. Zadanie objęte jest dotacją ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego programu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Wykonawcą robót była firma DROG-BET Marcin Głuchowski. Wartość inwestycji to 1 024 058,95 zł brutto (w tym odcinek na terenie gminy Rybno: 518 104,60 zł brutto, na terenie gminy Nowa Sucha: 505 954,35 zł). Dotacja wyniosła po 200 000 zł na każdy z odcinków, zaś pozostałymi kosztami podzieliły się samorządy – powiatowy i obu gmin.

- Bardzo cieszę się, że na terenie gmin: Nowa Sucha i Rybno, ważna droga została zmodernizowana. Łącznie na blisko dwóch kilometrach jej długości. Dziękuję staroście Jolancie Gonta, Radzie Powiatu, jak również samorządowcom z terenu obu gmin, za efektywną współpracę, której zwieńczeniem jest ta inwestycja. Dziękuję Powiatowemu Zarządowi Dróg w Sochaczewie na czele z dyrektor Małgorzatą Dębowską za świetnie wykonaną pracę, jak i wykonawcy zadania, firmie Drog-Bet. Jako radny województwa mazowieckiego, cieszę się, że inwestycja została wsparta przez samorząd wojewódzki. Będę robić wszystko, by kolejne dotacje trafiały do naszego powiatu, oczywiście o ile pojawią się tego typu programy wsparcia dla kolejnych zadań, na co bardzo liczę – mówił radny wojewódzki Michał Orliński podczas briefingów na okoliczność zakończenia inwestycji, które odbyły się na przebudowanych odcinkach.

W spotkaniach uczestniczył też wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sylwester Lewandowski. – Za nami kolejne zadanie, które w efekcie nie tylko poprawia komfort jazdy, ale przede wszystkim podnosi poziom bezpieczeństwa poruszających się tą drogą – podkreślał. Swojego zadowolenia nie kryła też Bożena Samson, członek Zarządu Powiatu – Ta droga jest bardzo uczęszczana, nie tylko przez mieszkańców obu gmin, ale także przez kierowców spoza naszego powiatu. Tym bardziej cieszymy się, że wspólnie doprowadziliśmy do realizacji jej gruntownego remontu. Zostało nam jeszcze trochę do przebudowy, więc będziemy działać dalej – mówiła B. Samson, szczególnie zabiegająca o modernizację tej drogi.

Słów zadowolenia z ukończonej inwestycji nie brakowało wśród wszystkich uczestników briefingu. Obecni byli też m.in. wójt gminy Rybno Damian Jaworski, reprezentujący wójta Gminy Nowa Sucha, a zarazem radny powiatowy Robert Gajda, radny powiatowy Michał Brysiak, Zuzanna Pawelec i Marcin Gajda - radni gminy Rybno, Robert Brodowicz - sołtys Starego Dębska, Andrzej Nowak - sołtys wsi Złota, Małgorzata Dębowska – dyrektor PZD w Sochaczewie, wykonawca inwestycji firma Drog-Bet Marcin Głuchowski oraz mieszkańcy obu gmin.

Wykonana inwestycja to kolejny bardzo dobry przykład efektywnej współpracy na rzecz poprawy infrastruktury drogowej na terenie powiatu sochaczewskiego, ukazujący to, o czym niejednokrotnie mówi starosta Jolanta Gonta, iż stawiamy na równomierny rozwój naszej małej Ojczyzny.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie