Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – wsparcie dla 4 powiatowych placówek

22-08-2024 13:37

Samorząd powiatowy w Sochaczewie otrzymał wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025” – edycja 2024. Zadanie jest dofinansowane ze środków publicznych, otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego z budżetu państwa w ramach realizacji wspomnianego wyżej projektu. Programem zostały objęte 4 placówki, dla których organem prowadzącym się powiat sochaczewski.

Na realizację zadania pozyskano środki w wysokości 30 000 zł, co stanowi 80% wartości zadania. Wkład własny powiatu sochaczewskiego wynosi 7 500 zł, tj. 20% wartości zadania. Całkowita wartość zadania stanowi 37 500 zł.

W ramach programu w tym roku dofinansowaniem zostały objęte następujące szkoły ponadpodstawowe: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie (całkowity koszt zadania to 3 750,00 zł, w tym dofinansowanie 3 000,00 zł, wkład własny - 750,00 zł); Technikum w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie – całkowity koszt zadania: 15 000,00 zł, w tym dofinansowanie 12 000,00 zł, wkład własny: 3 000,00 zł); Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” (całkowity koszt zadania - 3 750,00 zł, w tym dofinansowanie 3 000,00 zł, wkład własny: 750,00 zł); Branżowa Szkoła I stopnia im. Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego (całkowity koszt zadania 15 000,00 zł, w tym dofinansowanie: 12 000,00 zł, wkład własny - 3 000,00 zł).

W ramach programu wspierającego rozwój czytelnictwa wsparcie finansowe będzie mogło być przeznaczone we wszystkich czterech placówkach na: zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych oraz lektur szkolnych; zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych: zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza a także na zakup oprogramowania dla bibliotek, czytników e-booków oraz elementów wyposażenia wnętrza biblioteki, w szczególności regałów, półek, biurek, szaf, foteli i elementów oświetlenia. W ramach działań promujących czytanie placówki będą mogły zakupić książki, będące nagrodami książkowymi dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, a także zorganizować spotkania autorskie, wystawy i konkursy w tym zakresie tematycznym.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie