Jaką uczelnię wyższą wybrać?

29-02-2024 11:20

We wtorek 27 lutego przyszli maturzyści – uczniowie klas piątych technikum uczestniczyli w spotkaniu promocyjnym dotyczącym rekrutacji na wyższą uczelnię.  Małgorzata Brych-Dobrowolska pracownik naukowy na Wydziale Budownictwa Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku zachęcała do studiów na reprezentowanej przez nią uczelni.

Uczelnia w Płocku ma bardzo dobrą renomę, to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - zapewniała. Przypomniała, że w Płocku poza dotychczasowymi kierunkami (Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych) proponuje też kierunek informatyczny. Zapewnia zarówno studia dzienne jak i zaoczne, a poza tym  ma doskonałą bazę naukową  i co nie jest bez znaczenia internat. Ma również rozwinięty system stypendialny i uczesniczy w programach Erasmus, które obejmują jeden semestr studiów na zagranicznych uczelniach.

Zauważyła też, że w tym roku uczelnie będą mocno zabiegać o studentów, ponieważ nie jest to liczny rocznik. Filia w Płocku to dla wielu absolwentów atrakcyjne miejsce do studiowania ze względu na lokalizację – blisko Sochaczewa.  Warto studiować – zachęcała.

gbg