Julia Winnicka nagrodzona w konkursie literackim

05-03-2024 08:56

Konkursy literackie o zasięgu powiatowym pozwalają odkrywać talenty literackie również w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

Julia Winnicka uczennica klasy IIe Technikum zajęła drugie miejsce w konkursie literackim „Szuflada”, organizowanym przez Teresiński Ośrodek Kultury, a Mateusz Borowski ubiegłoroczny absolwent Liceum Ogólnokształcącego w ZS CKP, zajął pierwsze miejsce. To już czwarta edycja tego  popularnego, nie tylko wśród młodych autorów, konkursu literackiego.

W niedzielę 3 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wśród nagrodzonych znalazła się również Julia Winnicka, która nabiera coraz większego doświadczenia pisarskiego. To kolejny konkurs, w którym jej praca została zauważona i nagrodzona, wcześniej Julia wysłała swoje teksty na konkursy dziennikarskie, w których również otrzymywała nagrody.

Opowiadanie Julii „Śnieżynka” zostało zauważone i docenione przez  konkursowe jury, w którym zasiadali znana pisarka, autorka dramatów i reżyser Natalia Fijewska-Zdanowska, ponadto Jolanta Śmielak-Sosnowska - dziennikarka, Joanna Cieśniewska wokalistka i Tomasz Daczko – nauczyciel. Zostać docenionym przez tak szacowne grono, to nie lada wyróżnienie. Julia bohaterką swojego opowiadania  uczyniła nastolatkę, która nocami ucieka z domu, by się chronić przed ojcem alkoholikiem. Jak kilkunastoletnia dziewczyna mierzy się z rzeczywistością i gdzie szuka ratunku, o tym pisze Julia.

Warto odnotować również fakt, że pierwsze miejsce w konkursie zajął absolwent naszej szkoły Mateusz Borowski, który jako uczeń klasy IIIa LO, dwa lata temu zdobył Grand Prix. To był jego kolejny sukces.

Julii i Mateuszowi gratulujemy i zachęcamy do lektury opowiadania „Śnieżynka”, które zostanie opublikowane również w szkolnej gazetce.

Jesteśmy bardzo dumni z literackich sukcesów naszych uczniów.

gbg