starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ SOBKOWICZ

07-03-2024 11:41

A A A

We wtorek 5 marca, na zaproszenie biblioteki szkolnej, gościła u nas pani Barbara Sobkowicz – polonistka, nauczycielka z 38–letnim stażem (uczyła
w Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, którego jest również absolwentką), wieloletnia instruktorka teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, ale przede wszystkim popularyzatorka kultury teatralnej, filmowej oraz kultury języka polskiego w naszym mieście (wielokrotna jurorka konkursów poetyckich).

Jej liczne teksty związane z Sochaczewem publikowane są w „Ziemi Sochaczewskiej”. Jest również autorką książek wspomnieniowych „Sochonostalgia” oraz „Sochohistorie”, które mogliśmy poznać podczas tego spotkania.

          Pani Barbara Sobkowicz zafundowała nam podróż do przeszłości – przeniosła nas do Sochaczewa z czasów swojego dzieciństwa oraz młodości. Przypomniała nam jak wyglądało i funkcjonowało wówczas nasze miasto. Z nostalgią wspominaliśmy czasy „Wicka”, kiedy to po brukowanych ulicach Sochaczewa można było jeździć dorożką, a młodzież czytała Hłaskę, Tyrmanda i tańczyła przy piosenkach Wojciecha Gąsowskiego.

Przybliżyła nam postaci ważnych ale i interesujących osób, które odegrały niebanalną rolę, zarówno w jej życiu, jak i w historii naszego miasta.

Z ciekawością i niekiedy z nieukrywanym wzruszeniem słuchaliśmy sentymentalnych opowieści autorki, tym bardziej, że wielu z jej uczniów jest obecnie nauczycielami w naszej szkole.

Wszystkich chcących lepiej poznać „nostalgiczne historie” Sochaczewa we wspomnieniach pani Barbary Sobkowicz, zachęcamy do lektury jej książek.

          „Sochohistorie” dostępne są w naszej bibliotece szkolnej.

 

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
154145 odwiedzin