Garbolewski uczestnikiem programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”

27-03-2024 20:04

Dnia 26 marca klasy: 5bt, 3et, 2al, 1ct (wraz z nauczycielkami - A. Majcher, A. Bargieł, A. Pawlak i M. Szczepańską) oraz kilka osób z klasy 1ft udały się na wycieczkę do Płocka, zorganizowaną przez panią Alicję Pawlak.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła pogłębić tzw. wiedzę życiową, a to za sprawą obejrzanego przez nas w Teatrze Dramatycznym spektaklu pod tytułem „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”.  Bohaterem przedstawienia jest trzynastoletni Sam. W jego codziennym życiu nie brakuje problemów, z którymi mogą utożsamić się nastoletni widzowie – niezrozumiały i często mało przyjazny świat dorosłych, szkoła, pierwsza miłość, przemoc. Poważne problemy, z którymi wiele osób mierzy się na co dzień zostały przedstawione w nieco komediowej formie, ale mimo to przedstawienie jest pouczające i zachęca do refleksji. Dużym atutem spektaklu jest rockowa muzyka i taniec, a także dialogi „z życia wzięte” i nawiązania do wydarzeń, które obserwujemy w dzisiejszym świecie.

Wizyta w teatrze odbyła się w ramach kolejnej edycji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i mazowieckie instytucje kultury. Dzięki programowi mogliśmy obejrzeć ciekawy spektakl za symboliczną złotówkę od widza.

M.Sz.