Przypominamy – trwa konkurs na „Swojski smalec”

06-09-2024 09:46

Już kilkanaście zgłoszeń wpłynęło na konkurs, organizowany w ramach Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, które odbędą się 22 września w Iłowie. Miłośników gotowania i dobrego swojskiego jedzenie serdecznie zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie kulinarnym na „Swojski smalec”.  To będzie pierwsza jego odsłona. Warto wziąć w nim udział, bo dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zainteresowanie nim jest bardzo duże - do udziału w konkursie zgłaszają się głównie nasze lokalne koła gospodyń wiejskich, są też zgłoszenia indywidualne, z sołectw czy z placówek powiatowych.

Przez ostatnie lata zachęcaliśmy mieszkańców powiatu sochaczewskiego do udziału konkursie na słodkie wypieki i nalewki z wykorzystaniem miodu. Czas na zmianę, choć cały czas pozostajemy w kręgach kulinarnych doznań. Zauważyliśmy, iż dużą popularnością - na różnego rodzaju wydarzeniach plenerowych, rodzinnych, towarzyskich imprezach - cieszy się pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Stąd też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wraz z nowo powstałym Kołem Gospodyń Wiejskich „Brzozowianki” z terenu gminy Iłów zaprasza do udziału w pierwszej edycji powiatowego konkursu na najsmaczniejszy „Swojski smalec”. Do udziału w nim zachęcamy nie tylko osoby indywidualne (pełnoletnie), ale także nasze lokalne koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i grupy nieformalne oraz sołectwa. Jeżeli jesteście „smalcowymi” ekspertami i smakoszami dobrego jedzenia, dysponujecie być może rodzinnym lub własnym autorskim przepisem na ten smaczny produkt, który chwalą wasi goście - zaprezentujcie swój wyrób w naszym konkursie.

Przeprowadzimy go i rozstrzygniemy podczas Dożynek Powiatowych w Iłowie, które odbędą się 22 września. Wystarczy, że do 20 września zgłosicie telefonicznie udział w konkursie pod wskazany numer telefonu (605 045 731, 607 554 020) a następnie w dniu Dożynek - do godz. 13.00 dostarczycie do niebieskiego namiotu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie (na stadionie gminnym przy scenie) produkt wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (można go wypełnić na miejscu). Trzeba podać w nim m.in. składniki wykorzystane do wykonania smalcu. Oprócz walorów smakowych, komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceniać będzie też walory estetyczne i formę podania przysmaku.

Do wygrania będą cenne nagrody ufundowane m.in. przez starostę sochaczewskiego, Radę Powiatową MIR i KGW „Brzozowianki”.

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej – www.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie