Spedytorzy i logistycy z 80-tki na lotnisku w Łodzi

18-09-2024 17:24

Tradycyjnie logistycy i spedytorzy z klas drugich w ramach omawianych tematów związanych
z transportem lotniczym mieli okazję łączyć teorię z praktyką, a to za sprawą wizyty na lotnisku
im. Władysława Reymonta w Łodzi. Nasi uczniowie, dzięki uprzejmości lotniskowych władz, zostali oprowadzeni niemalże po wszystkich działach lotniska. Wizytę rozpoczęliśmy od kontroli bezpieczeństwa, następnie udaliśmy się do szkoły latania Bartolini, odwiedziliśmy strażnicę, sokolnika, kontrolę utrzymania ruchu, a na koniec terminal cargo. Mieliśmy również okazję obserwować start i lądowanie samolotu. Przy tej okazji omówiono nam zasady podejścia samolotu do startu – lądowania w zależności od warunków atmosferycznych i niełatwych decyzji pilotów i wieży kontroli lotów.
Mam nadzieję, że dzięki tej wizycie transport lotniczy został dobrze przyswojony i ze sprawdzianu będą same 5.