Garbolewski wspiera maturzystów w podejmowaniu kluczowych decyzji

27-09-2024 10:01

Dnia 17 września 2024 klasa 5et wraz z wychowawczynią M. Buczek i nauczycielką matematyki G. Mroczkowską udała się na Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2024. Wyjazdy na Salon  - największą ogólnopolską kampanię informacyjną dla maturzystów, stały się już tradycją w ZSCKP. Odbywają się, z inicjatywy pani G. Mroczkowskiej, (z przerwą spowodowaną pandemią) już od 2007 roku i mają na celu pomoc naszym uczniom w planowaniu swojej dalszej kariery zawodowej.

W czasie Salonu przyszli maturzyści mieli okazję poznać oferty krajowych uczelni akademickich min , dowiedzieć się, jakie kierunki są obecnie na topie, jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby móc dostać się na wymarzony kierunek, a także wziąć udział w spotkaniach poświęconych studiom za granicą. Mieli sposobność nawiązania  bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami uczelni, uzyskania informacji o warunkach studiowania, o oferowanych programach i projektach edukacyjnych. Udział w Salonie był także doskonałą okazją, by poznać ofertę edukacyjną łódzkich uczelni. Na wspólnym stoisku Miasta Łodzi, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi , Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, maturzyści mogą zapoznać się z bogatą ofertą studiów oraz możliwościami, jakie oferuje miasto i największe łódzkie uczelnie  w zakresie edukacji, kultury i rozwoju zawodowego.

Wizyta w Łodzi na Salonie Maturzystów z pewnością była inspirująca i pomocna w projektowaniu przyszłej ścieżki zawodowej dla uczniów 5et.

M.Sz.

Zdjęcia – M. B.