Wakacyjne remonty w Garbolewskim

27-09-2024 16:38

W minione wakacje w ZS CKP zostały wykonane przez pracowników obsługi szkoły kolejne prace remontowo – malarskie. Najbardziej widoczne zmiany nastąpiły na parterze głównego budynku. Wchodząc do szkoły od razu widać pomalowaną klatkę schodową, a także naprawione tynki, pomalowane ściany, sufity i lamperię na korytarzu. Również gabinet pedagoga szkolnego zyskał nowy image i dzięki zastosowanym kolorom stał się bardziej przytulny. Na pierwszym i drugim piętrze zostały pomalowane łazienki chłopców. Nowy wygląd zyskały, ulokowane w piwnicy, szatnie dla uczniów, w których pracownicy obsługi szkoły dokonali drobnych remontów i odświeżyli ściany. Równie dobry wizualnie efekt dało pomalowanie ścian i lamperii korytarza na pierwszym piętrze budynku CKP.

Pani dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska, gospodarując otrzymywanym budżetem z organu prowadzącego, dokłada starań, żeby szkoła nie tylko była funkcjonalna, ale też ładna i żeby zajęcia odbywały się w jak najlepszych warunkach. Temu celowi służy doposażanie pracowni i przeprowadzane remonty. Nie bez znaczenia jest także dobór kolorów. Nie od dziś wiadomo, jak określone barwy wpływają na samopoczucie ludzi. Dlatego pani dyrektor wybiera takie kolory, które zgodnie z  chromoterapią mają wyciszać uczniów na korytarzach, a mobilizować do pracy w salach lekcyjnych.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie docenią starania dyrekcji, by uczyli się w miłych dla oczu salach lekcyjnych i spędzali przerwy na przytulnych korytarzach i także będą się troszczyć o to, by wyremontowane pomieszczenia, jak najdłużej były jak nowe.

M.Sz.

Zdjęcia – Z. Kujawa