Polskie Święto Oświaty w Garbolewskim

16-10-2024 13:41

14 października obchodzony jest już od ponad 50 lat Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wyrażają wdzięczność nauczycielom i składają im życzenia. W tym roku przedstawiciele młodzieży z klasy drugiej i trzeciej liceum, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani Alicji Pawlak, postanowili uświetnić ten wyjątkowy dzień, przygotowując i wystawiając przedstawienie pt. „Duża przerwa”. Akcja spektaklu, jak można się domyśleć, rozgrywa się podczas dużej przerwy. Umiejscowiona jest w pokoju nauczycielskim, w którym na początku roku szkolnego spotykają się nauczyciele, którzy podczas rozmów poruszają aktualne dla współczesnej oświaty tematy. Nasi młodzi aktorzy (narratorzy – Nikola Simińska, Dawid Hetmanowski; recytacja – Weronika Trzaskowska i nauczycielki – Daria Dobrowolska, Julia Janczak, Amelia Balcerak, Maja Nowak, Natalia Kuran) pięknie wczuli się w swe role i byli bardzo realistyczni. Humorystycznie zaprezentowali różne typy ludzi, którzy mają różne zdania i podejście, zarówno do swej pracy jak i młodzieży i pokazali zadania, którym nauczyciele muszą sprostać. W trakcie przedstawienia usłyszeliśmy również, zmodyfikowane na potrzeby spektaklu, przeboje „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Jak się masz kochanie” i „Dziękujemy Wam” w brawurowym wykonaniu Oliwii Bartosiak, Zuzanny Stępień i Mai Grzegorek przy akompaniamencie Karola Połcia oraz obejrzeliśmy pokaz tańca nowoczesnego, który zaprezentowała Dorota Karbowiak.

W imieniu dyrekcji i społeczności szkolnej dziękuję młodzieży za występ. Sprawiliście nam wielką radość. Był to, zarówno dla nas nauczycieli, jak i dla uczniów, którzy mogli obejrzeć przedstawienie, miły akcent święta edukacji.

M.Sz.