Stypendyści Osiemdziesiątki

17-10-2024 10:30

W środę 16 października nasza szkoła była gospodarzem uroczystości wręczenia stypendiów starosty powiatu sochaczewskiego uczniom szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Wyróżnienia w postaci stypendiów starosta przyznaje za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągniecia artystyczne, naukowe  i sportowe. Nagrody wręczono również dyrektorom i nauczycielom placówek podległych starostwu, ponadto kilku nauczycieli otrzymało również akty  nadania stopnia awansu zawodowego.

Podczas uroczystości obecni byli: starosta powiatu Jolanta Gonta, wicestarosta Anna Pawłowska oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak. W sumie nagrodzono stypendiami 100 uczniów szkół powiatowych.

Gości uroczystości podejmowała dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska, która pogratulowała nagrodzonym nauczycielom i uczniom życząc im kolejnych sukcesów.

W naszej szkole stypendia otrzymali:

w Technikum za wybitne wyniki w nauce:

Słowiński Błażej -3et, Sebastian Wosiński -3ct, Marta Fabisiak -2ct, Nikola Misiak -2bt.

W Szkole Branżowej I stopnia nagrodzeni stypendiami za wybitne wyniki zostały: Kinga Tofel  i Magdalena Pińkowska z 3 w. Za wybitne osiągniecia sportowe stypendium otrzymał Kordian Zaczek 2bt

Poza częścią  oficjalną nasza szkoła zaprezentowała się również w części artystycznej, bardzo widowiskowej. Na scenie wystąpili: Kazimierz Dąbrowski, Zuzanna Stępień i Karol Połeć w utworze  „Lubię mówić”, ponadto Zuzanna Stępień również solo, Dorota Karbowiak w solowym tańcu sportowym,  Marta Stępień i Cezary Walkowski w walcu wiedeńskim i tangu.  Młodzi artyści zebrali gorące owacje publiczności. Wszystkich szczególnie zachwyciła para Marta Stępień i Cezary Walkowski – to zwycięzcy wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim. Dyrektor Julia Jakubowska dziękując za to wyjątkowe widowisko, zauważyła, ze artyści dostarczyli publiczności wielu wyjątkowych wzruszeń.

gbg

zdjęcia - Jowita Leszczyńska